O udruzi

Ciljevi udruge BIM Hrvatska

• Iniciranje promjena u načinu planiranja i građenja građevina, načina njihova korištenja i upravljanja primjenom BIM pristupa.
  • Informiranje o građevinskoj industriji, posebno u području BIM pristupa.
  • Poticanje i ubrzavanje implementacije BIM pristupa u graditeljstvu.
  • Povećanje konkurentnosti tvrtki građevinske industrije na domaćem i stranom tržištu.
  • Povezivanje stručnih fizičkih i pravnih osoba s domaćim i inozemnim organizacijama, investitorima i tvrtkama.
  • Standardizacija primjene BIM pristupa i poticanje kvalitetnije suradnje u graditeljstvu.

Udruga sukladno ciljevima djeluje na području gospodarstva.

Djelatnosti udruge BIM Hrvatska

• Suradnja s relevantnim subjektima u svrhu unaprjeđivanja aktivnosti Udruge.
  • Izdavanje publikacija i časopisa iz područja djelatnosti Udruge.
  • Utjecaj na zakonodavstvo vezano za građevinsku industriju u pogledu primjene BIM tehnologije.
  • Poticanje primjene mjera s ciljem održivog gospodarskog razvoja.
  • Razvoj i/ili sudjelovanje u razvoju standardizacije primjene BIM tehnologije.
  • Edukacija i sudjelovanje u razvoju edukacije stručnjaka za BIM pristup.
  • Razvoj i provedba certifikacije za primjenu BIM tehnologije te usklađivanje sa zahtjevima domaćeg i inozemnih tržišta.
  • Izrada predložaka gotovih dokumenata s ciljem standardizacije i bolje suradnje.
  • Informiranje, edukacija i promocija primjene BIM tehnologije u graditeljstvu.
  • Objavljivanje i širenje prikupljenih i/ili istraženih informacija vezanih za ciljeve Udruge.
  • Organizacija i vođenje događanja, kao što su seminari, radionice, konferencije, godišnji sastanci i dr.
  • Rad na pozicioniranju Udruge kao pouzdanog i djelotvornog predvodnika razvoja primjene BIM pristupa na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Radi ostvarivanja ciljeva, udruga BIM Hrvatska, sukladno posebnim propisima, obavlja sljedeće gospodarske djelatnosti

• Edukacije, radionice i seminari u području obrazovanja stručnjaka za BIM pristup.
  • Provedba certifikacije za primjenu BIM tehnologije.
  • Izdavačka djelatnost sukladno zakonu.